Biznes

  • EQUATOR w Warszawie Lupe
  • Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie Lupe
  • Poleczki Business Park w Warszawie Lupe
  • Galeria Słoneczna w Radomiu Lupe
  • Stary Browar w Poznaniu Lupe
  • Biblioteka Uniwersytecka (BUW) w Warszawie Lupe
  • Dworzec Centralny w Warszawie Lupe

Od 1869 roku po dzień dzisiejszy: siła innowacyjności i tradycji

 
Koncern PORR został utworzony w 1869 roku jako „Allgemeine österreichische Baugesellschaft”. Dzisiaj Grupa PORR licząca ponad 10.000 pracowników i wykazująca obroty rzędu 3,4 mld euro (2013) jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Austrii i jednym z wiodących w Europie. Posiadając liczne lokalizacje w krajach Europy Środkowej, Południowo-Wschodniej i Wschodniej uczestniczy w realizacji przełomowych inwestycji. Dodatkowo PORR rozszerza swoją działalność na inne rynki międzynarodowe, takie jak Bliski Wschód, priorytet Katar. 
 
W Polsce koncern PORR prowadzi działalność budowlaną od 1987 roku realizując zlecenia Inwestorów zarówno zagranicznych jak i polskich. Hotel Holiday Inn w Warszawie był pierwszą inwestycją zrealizowaną na terenie Polski. Wykonanie kolejnych inwestycji doprowadziło w roku 1993 do utworzenia Spółki Porr (Polska) S.A.
 
W ciągu prawie 30 lat  obecności na polskim rynku PORR zrealizował szereg reprezentacyjnych obiektów w całej Polsce, jak warszawski Hotel Intercontinental, biurowiec Warsaw Financial Centre (WFC) przy ul. Emilii Plater w Warszawie, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), hotel Sheraton oraz Giełdę Papierów Wartościowych, Stary Browar w Poznaniu, Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
 

22.09.2015 r. Spółka Porr (Polska) S.A. zmieniła nazwę na PORR Polska Construction S.A. i koncentruje się na zasadniczych swoich sprawdzonych kompetencjach: budownictwie kubaturowym i kolejowym.


Działalność Spółki obejmuje wykonywanie obiektów „pod klucz” z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości i zachowaniem wysokich standardów realizacji robót. Najważniejsze pola działalności Spółki obejmują w szczególności budownictwo kubaturowe, między innymi hotele, biurowce, budynki mieszkalne, placówki dydaktyczne, centra handlowe i obiekty przemysłowe.

Koncern posiada kompetencje w budowie i utrzymaniu torów bezpodsypkowych. Paleta świadczeń obejmuje budowę nowych i przebudowę, modernizację starych torów, konserwację, naprawę podłoża, dyspozycję maszyn i obróbkę szyn. Relatywnie młody dział kolei  PORR Polska Construction S.A. z sukcesem zrealizował już wiele projektów i pozyskuje coraz to nowe interesujące zadania.

W ramach Grupy PORR działa w Polsce Spółka PORR Polska Infrastructure S.A. i odpowiada
za zakres budownictwa drogowego, mostowego, inżynieryjnego i energetycznego.

 

 

Spółki - Córki

W roku 1997 założono firmę Stal-Service Sp. z o.o., prowadzącą w pełni zautomatyzowaną wytwórnię zbrojenia do celów budowlanych (średnio 3.000 t/ m-c), w której PORR Polska Construction S.A. posiada 80% udziałów. W roku 1998 utworzono spółkę udziałową Modzelewski & Rodek Sp. z o.o. (w której PORR Polska Construction  S.A. posiada 50% udziałów) dla zakresu wykonawstwa robót stanu surowego i robót wykończeniowych.